واحد انفورماتیک و تجهیزات دانشکده دخترانه سما خوراسگان(اصفهان) ، با هدف ارائه خدمات تخصصی انفورماتیک به دانشجویان ، اساتید و کارمندان از سال 1379 شروع به فعالیت نمود و با تفکیک دانشکده ها در سال 1384 به طور مستقل ، عملکرد خود را ادامه داد.

این واحد در حال حاضر متشکل از 4 سایت کامپیوتری ، کارگاه مبانی الکترونیک ، سالن سمعی و بصری ، اتاق Server و دفتر مدیریت انفورماتیک و اطلاعات می باشد.

از زمان شروع به کار واحد انفورماتیک ، تجهیزات مربوطه به تدریج کامل شده و یا ارتقاء یافته اند به نحوی که سایتهای کامپیوتری، سالن سمعی و بصری، کلیه کلاسهای درسی و 2 آتلیه دانشکده مجهز به سیستم ویدئو پروژکتور ثابت هستند. همچنین با وجود سیستم U-Pointer و ارتباط آن با Data Show می توان یک برد هوشمند(Intelligent Board) به صورت مجازی ایجاد نمود.

سیستمهای کامپیوتری سایتها و همچنین همکاران تا کنون در 7 مرحله(هر 2 سال یکبار) از لحاظ سخت افزاری ارتقاء یافته اند به گونه ای که سایتهای کامپیوتری دانشکده قابلیت نصب و اجرای آخرین نرم افزارهای روز دنیا با حجم پردازش محاسباتی و گرافیکی بسیار بالا در زمینه های برنامه نویسی ، گرافیکی و حسابداری نظیر Microsoft Visual Studio ، SQL Server ، Autodesk AutoCAD ، Autodesk 3Dds MAx  و ... را دارند. 

 

هم اکنون دانشکده مجهز به 2 خط اینترنت پرسرعت با پهنای باند 12Mbps است که یک خط به طور اختصاصی در اختیار Web Server جهت سامانه دانشجویان ، اساتید و کارمندان بوده و خط دیگر جهت مصارف دانشجویی و پژوهشی در اختیار عوامل انسانی دانشکده می باشد و دانشجویان قادرند به صورت رایگان(Free) از اشتراک اینترنت در محیط دانشگاه استفاده نمایند.

 

 شما می توانید از طریق منوی سمت راست در بالای این صفحه ، اطلاعات بیشتری در مورد سایتهای کامپیوتری، کارگاه مبانی الکترونیک و سالن سمعی و بصری به دست آورید.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
آموزشکده فنی و حرفه ای دخترانه سما
اصفهان - خیابان پروین اعتصامی -مقابل فروشگاه رفاه -16 متری شاهد – آموزشکده سما - کد پستی 8198993583
تلفن تماس: 03135590387 فاکس: 03135552753
حق نشر متعلق به آموزشکده سما اصفهان (خوراسگان)۹۵-۱۳۹۳
SAMA
Technical and Vocational
Training College
Islamic Azad University
Esfahan(Khorasgan) Branch