پیشینه کتابخانه:

   کتابخانه آموزشکده فنی و حرفه ای دخترانه سما در بهمن ماه سال 1384 همزمان با  تاسیس آموزشکده، شروع به کار نمود و تاکنون با فراهم آوری بیش از 7000 جلد کتاب فارسی و لاتین بصورت چاپی و  650  مدرک بصورت  لوح فشرده و هم چنین 17 عنوان مجله معتبر فارسی بصورت پی آیند و آرشیو دهساله؛ در حال سرویس دهی به استادان و دانشجویان می باشد.

    موقعیت کتابخانه:

   کتابخانه سما در طبقه همکف ساختمان اصلی آموزشکده  با مساحت تقریبی 90 متر مربع ؛ شامل بخشهای مخزن، امانت، سالن مطالعه و بخش مرجع می باشد.

     ساعات کار کتابخانه:

   ساعات کار کتابخانه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 صبح الی 15 بعدازظهر یکسره بجز 30 دقیقه (وقت نماز ظهر)  و روزهای پنجشنبه از ساعت 7:30 صبح الی 13 بعدازظهر باز و آماده سرویس دهی می باشد.

   راهنمای شرایط امانت:

   - مدت امانت منابع  برای دانشجویان حداکثر بمدت یک هفته و برای استادان و کارکنان حداکثر بمدت دو هفته می باشد که پس از انقضای این مدت با نظر مسئول کتابخانه قابل تمدید می باشد .

   - هنگام امانت گرفتن و یا تمدید مدرک امانت گرفته شده، حضور شخص امانت گیرنده الزامی است.

   - در موارد استثنایی و به تشخیص مسئول کتابخانه، مواد کتابخانه ای در صورت وجود نسخ تکراری به صورت طویل المدت به متقاضی امانت داده خواهد شد ولی هر زمان که لازم باشد باید مدارک به کتابخانه بازگردانده شوند.

   - چنانچه کتابخانه به مدرکی نیاز فوری داشته باشد امانت گیرنده موظف است آن را به کتابخانه برگرداند حتی اگر مدت امانت سپری نشده باشد .

   رزرو مدارک:

   در صورتیکه مدرک درخواستی قبلا امانت داده شده باشد متقاضی می تواند به طور حضوری و از طریق سیستم کامپیوتری بخش امانت در خواست رزرو نماید. مسئول کتابخانه پس از دریافت مدرک مورد نظر، متقاضی رزرو را مطلع می نماید. در صورت عدم مراجعه متقاضی پس از 24 ساعت آن مدرک در اختیار متقاضی بعدی قرار خواهد گرفت.

   تاخیر در بازگشت مدارک:

   - در صورتی که مدرک امانت گرفته شده در موعد مقرر به کتابخانه برگشت داده نشود جریمه تاخیر باید پرداخت گردد.

   - مبلغ جریمه به ازای هر روز 1000 ریال (این مبلغ برای کتابهای رزرو شده دو برابر است) محاسبه و با مراجعه به امور مالی آموزشکده قابل پرداخت است.

   گم کردن یا وارد نمودن خسارت به مدرک امانت گرفته شده:

   - هر گاه امانت گیرنده مدرک امانت گرفته شده را گم نمود و یا آن را غیر قابل استفاده نمود، باید عین مدرک را تهیه و به کتابخانه تحویل دهد. در غیر این صورت برای مدرک مذکور معادل ارزش قیمت روز آن را که کتابخانه تعیین می نماید باید بپردازد.

   منابعی که امانت داده نمی شوند:

   - نشریات ادواری، پایان نامه ها، کتابهای مرجع شامل فرهنگ ها، دایره المعارف ها،کتابهای نفیس و نایاب و کتابهای آسیب پذیر را باید در فضای کتابخانه مطالعه نموده و قابل امانت نمی باشند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
آموزشکده فنی و حرفه ای دخترانه سما
اصفهان - خیابان پروین اعتصامی -مقابل فروشگاه رفاه -16 متری شاهد – آموزشکده سما - کد پستی 8198993583
تلفن تماس: 03135590387 فاکس: 03135552753
حق نشر متعلق به آموزشکده سما اصفهان (خوراسگان)۹۵-۱۳۹۳
SAMA
Technical and Vocational
Training College
Islamic Azad University
Esfahan(Khorasgan) Branch