عنوان صفحه:نقل و انتقالات دانشجویی

دانشجويانی كه پس از قبولي در شهرهاي مختلف ديگر( به جهت مشكلات عديده ) خواستار انتقال دائم يا ميهمان به مراکز دانشگاهی ديگر مي باشند، امور مربوط به درخواست خود را در قسمت نقل و انتقالات سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی پيگيري مي كنند.

کلیه نقل و انتقالات دانشجویی باید در سامانه اینترنتی نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد ثبت گردد.لازم به ذکر است انتقال دانشجویانی که بدون آزمون پذیرش شده اند به واحدهایی که پذیرش بدون آزمون دارند ،پس از تایید واحد مبدا، واحد مقصد ،مرکز آزمون و سازمان مرکزی امکان پذیر است.


از آنجايي كه دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان دانشگاهي با شعبات (واحدهاي) زياد در اقصي نقاط كشور گسترش يافته است، بديهي است كه برخي از دانشجويان بر اساس مشكلات و يا ضوابط تدوين شده، متقاضي ادامه تحصيل در واحدهاي ديگر اين دانشگاه مي باشند، لذا عليرغم اينكه هر دانشجوي پذيرفته شده در هر يك از واحدهاي دانشگاه آزاد، صرفا دانشجوي همان واحد محسوب مي شود، اما با تدوين آئين نامه نقل و انتقالات، تلاش شده است به نحوي عمل شود تا تقاضاها و مشكلات برخي دانشجويان كه شامل مواردي از قبيل چند دانشجويي، خانواده معظم شهدا و ايثارگران، ازدواج، فوت، طلاق، كاركنان دولت، هيات علمي و بيماران خاص (كميسيون پزشكي) در نظر گرفته شود و نيز عده اي از دانشجويان نيز براساس جدول همطرازي (جدولي كه واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي را به ۱۰ گروه تقسيم كرده است) طبق ضوابط مصرح در اين آئين نامه و بر اساس توافق واحدهاي مبدا و مقصد اقدام به نقل و انتقال نمايند.

شرایط نقل و انتقالات دانشجویی

1- دانشجوی متقاضی انتقال دائم یا میهمان ( انتقال موقت ) به واحدهای دیگر در تاریخ مقرر ( نیمسال اول از پانزدهم خرداد ماه هر سال تا پانزدهم شهریور و در نیمسال دوم از پانزدهم آذر تا سی آذر ماه ) فرم درخواست ، فرم 1 و فرم تعهد را از دفتر امور دانشجویی تحویل گرفته و پس از ارائه مدارک لازم و تکمیل فرمها ، آن‌ها را عودت می‌دهند .

2- پس از جمع آوری فرمهای تکمیل شده ، وضعیت تحصیلی – امکان اخذ دروس در واحد مقصد ، عدم منع تحصیل یا مجاز بودن آن و غیره توسط مسئول نقل و انتقالات بررسی می‌گردد .

3- سپس کمیسیون متشکل از رئیس مرکز آموزشی، معاونین و مدیران آموزشکده و مسئول نقل وانتقالات تشکیل شده و محتوای پرونده ها بررسی می‌گردد .

4- پس از تشکیل کمیسیون و بررسی درخواستها ، پاسخ اولیه کمیسیون در سایت نقل و انتقالات دانشجوئی ثبت می‌شود .

5- نتیجه نهایی منوط به پاسخ واحدهای مقصد و سازمان مرکزی در سایت می‌باشد . برخی از پرونده ها برای تصمیم گیری باید یه سازمان مرکزی ارسال گردند .

6- دانشجویان انتقال دائم پس از اخذ برگه موافقت سایت از دفتر نقل وانتقالات پس از تسویه حساب جهت اخذ فرم شماره 2 به اداره آموزش معرفی می‌شوند .

7- دانشجویان میهمان پس از اخذ برگه موافقت سایت ،جهت اخذ فرم شماره 2 به اداره آموزش معرفی می‌شوند .

8- مدارک مستند انتقال دائم و میهمان دانشجویان به اضافه مجوز و سایر فرمها به بایگانی آموزش ارسال می‌گردد تا به همراه کارنامه تحصیلی مهمور و ثبت شده به واحدهای مقصد ارسال گردد .

9- لیست نهایی دانشجویان به همراه فرم‌های شماره 1 به سازمان مرکزی ارسال می‌گردد .

 

شرایط عمومی و تعهدات دانشجویان

ثبت درخواست انتقال یا میهمانی کلیه دانشجویان متقاضی فقط از طريق سامانه نقل و انتقالات دانشجويي امكان پذير است.  (صرفا درخواستهایی که در سامانه ثبت شده قابل بررسی و رسیدگی خواهد بود)

                                                                                                                                                                          

ثبت درخواست در هر ترم فقط يك بار امكان پذیر می باشد.

در صورت تأييد نهايي امكان ويرايش درخواست وجود نخواهد داشت.

 ثبت درخواست در سامانه به منزله موافقت با انتقال يا ميهماني نمی باشد.

در صورت اثبات عدم صحت مدارک ارسالی متقاضی در هر مرحله از تحصیل، درخواست وی لغو و مطابق با آیین نامه انضباطی در این خصوص صدور رأی خواهد شد.

 زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال اول مطابق با  زمان مندرج در آیین نامه از اول خرداد ماه لغایت پانزده خرداد ماه و در نیمسال دوم از پانزده آذر ماه لغایت سی آذر ماه می باشد.


ثبت درخواست میهمانی -انتقال دارای هزینه بررسی مدارک می باشد.  پس از ثبت درخواست و یا مخالفت با درخواست ، هزينه بررسي مسترد نخواهد شد.

ثبت درخواست انتقال فقط يكبار در طول تحصيل امكان پذير است.


با توجه به اینکه کلیه درخواست ها توسط سامانه کنترل و پردازش می شود، مراجعه حضوری به واحدهای دانشگاهی و سازمان مرکزی تأثیری در تغییر وضعیت درخواست دانشجو نخواهد داشت.

توصیه می شود قبل از پرداخت هزينه و ثبت درخواست، آيين نامه نقل و انتقال دانشجویی را به دقت مطالعه و نسبت به تهيه فايل مدارك مورد نياز مواد انتخابي خود با توجه به جدول 5، آيين نامه اقدام نماييد.

 امكان ثبت درخواست براي دانشجويان جديد الورود وجود ندارد.(به استثناء مواد 2, بند 2-3 از ماده 3 و ماده 9 مذکور در آئین نامه (

ثبت درخواست برای دانشجویان دوره دکتری تخصصی ممنوع می باشد (به استثناء متقاضیان واجد شرایط ماده 2 (شاهد و ايثارگران، درصورت عدم استفاده از اين سهميه در ساير مقاطع تحصيلي)

 نقل و انتقال دانشجويان واحدهاي بين الملل و برون مرزي طبق آيين نامه ممنوع است.

انتقال يا ميهماني دانشجويان در صورت نداشتن منع آموزشي و تأييد صحت مدارك و مستندات ارسالي دانشجو توسط واحد دانشگاهي امكان پذير است.

با توجه به وجود مشكلات احتمالي نظير مغايرت و ... حتي الامكان از به تعويق انداختن ثبت درخواست خود به روزهاي پاياني خودداري نماييد.

انتقال دانشجو در تمامی مواد آیین نامه در نيمسال آخر تحصيل ممنوع مي باشد.

انتقال و ميهماني دانشجویان مقاطع ارشد و دكتري در صورت احراز شرایط آیین نامه و وجود رشته، مقطع و گرایش تحصیلی در واحد دانشگاهی مقصد  امکان پذیر است.


نقل و انتقال دانشجويان واحدهاي الكترونيكي ممنوع می باشد.

در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص سازمان مرکزی با یک ترم میهمانی درخواستی اینجانب، از شرایط مندرج در بخشنامه 52000/31 مورخ 1381/05/04 )بند 47 بخشنامه: دانشجویان میهمان به ازاء هر نیمسال تحصیلی یک شهریه ثابت به واحد مبداء و شهریه ثابت و متغییر را برای ثبت نام به واحد مقصد پرداخت نماید این هزینه ها مطابق با جدول زیر می باشد) جهت هزینه واحد مبداء به عنوان جبران کمبود دانشجو، مطلع می باشم.

جدول هزینه با توجه به مقطع تحصیلی مطابق جدول زیر می باشد که توسط دانشجویان به حساب واحد مقصد واریز گردد.

 

1

مقطع کاردانی

3،000،000 ریال

2

مقطع کارشناسی

5،000،000 ریال

3

مقطع کارشناسی ارشد

10،000،000 ریال

4

مقطع دکتری

20،000،000 ریال

 

کلیه فرزندان جانبازان عزیز و جامعه ایثارگر فاقد شرایط ماده 62،  با تائید (ستاد شاهد و ایثارگران) از پرداخت این هزینه معاف می باشند.

 

 جهت مشاهده آئین نامه نقل و انتقالات دانشجویی و ثبت درخواست، بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

مراجعه به وب سایت نقل و انتقالات دانشجویی

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
دانشکده مهارت و کارآفرینی (واحد خواهران)
اصفهان - خیابان پروین اعتصامی -مقابل فروشگاه رفاه -16 متری شاهد – دانشکده مهارت و کارآفرینی - کد پستی 8198993583
تلفن تماس: 03135590387 فاکس: 03135552753
حق نشر متعلق به دانشکده مهارت و کارآفرینی اصفهان (خوراسگان)1400-1387
SAMA
Skill and Entrepreneurship
Faculty
Islamic Azad University
Esfahan(Khorasgan) Branch