صفحه اصلی شرح اطلاعیه شماره ۵۰۷۶ از اطلاعیه های مجموعه کتابخانه مشاهده تمامی اطلاعیه های این زیرگروه          مراجعه به صفحه کتابخانه              بازگشت
عجب تر از عجایب هفتگانه
 
  چاپ این اعلامیه ارسال به دوستان
نامحدود : مدت زمان نمایش بر حسب روز   ۱۳۹۴ /۹ /۲۹ : تاریخ اعلام   ۱۸۳۲ : تعداد بازدید   منصوره عطائی : صادر کننده   ۵۰۷۶ : کد اعلامیه

 

   عجایب این عالم محدود به عجایب هفتگانه نیست. چیزهای عجیب و غریب توی این عالم هست که بعضی هاش از عجایب هفتگانه هم عجیب تره. 

 یکی از اینها، رفتارها و انتظارات برخی از ما آدم هاست! همه مون دوست داریم: * زندگی آرام و شاد و موفق داشته باشیم.  *در تحصیل و شغلمون پیشرفت فوق العاده ای  داشته باشیم و ...
 اما عجیب اینجاست که اغلب حاضر نیستیم بهای اون رو بپردازیم.  همه مون می دونیم که هر چیزی بهایی داره. چه بخوایم یک کیلو میوه بخریم و چه بخوایم یه ماشین داشته باشیم در هر صورت باید قیمتش رو پرداخت کنیم. باید باور کنیم که  موفقیت هم بها و قیمتی داره.

  متاسفانه ما دوست داریم موفقیت تحصیلی فوق العاده رو تجربه کنیم و در بهترین رشته ها و بهترین دانشگاه ادامه تحصیل بدهیم  اما حاضر نیستیم حداقل بهای اون رو که مطالعه منظم و مستمر با تمرکز حواسه تو برنامه روزانه خود داشته باشیم!!!  دلمون می خواد به موفقیت و پیشرفت شغلی بزرگی برسیم و ثروت و درآمدمون چنین و چنان بشه اما حاضر نیستیم بهای اون رو که جدیت و خلاقیت در کار و البته صبر و  بردباریه بپردازیم!!!
علاقه مندیم زندگی گرم و بانشاطی داشته باشیم  اما حاضر به پرداخت بهای اون که تحمل، تغافل، گذشت و احترامه نیستیم!!!
دوست داریم به رشد معنوی فوق العاده برسیم، از اولیای الهی بشیم، اما حاضر نیستیم که تقوا رو زندگی کنیم، اونچه رو که خدا نمی پسنده نگیم و انجام ندیم و اونجا که خدا دوست نداره نریم و با کسی که خدا راضی نیست معاشرت نکنیم. استعانت و یاری خدا رو می خوایم اما بهاش رو که عبودیت و بندگیه نمیدیم!!!

  باید به این فکر کنیم که چی می خوایم؟ چه هدفی تو زندگی داریم؟
 
بهتره فکر کنیم که خواسته مون چه بهایی دارن و آیا حاضریم بهای اون رو پرداخت کنیم و اگه نه، پس توقع عجیب و غریب نداشته باشیم.

 


سوالات ، نظرات و انتقادات خودرا ارسال نمایید:

:نام
:پست الکترونیک
:نظر
:کد امنیتی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
دانشکده مهارت و کارآفرینی (واحد خواهران)
اصفهان - خیابان پروین اعتصامی -مقابل فروشگاه رفاه -16 متری شاهد – دانشکده مهارت و کارآفرینی - کد پستی 8198993583
تلفن تماس: 03135590387 فاکس: 03135552753
حق نشر متعلق به دانشکده مهارت و کارآفرینی اصفهان (خوراسگان)1400-1387
SAMA
Skill and Entrepreneurship
Faculty
Islamic Azad University
Esfahan(Khorasgan) Branch